NNW w ofercie ubezpieczenia turystycznego

NNW, czyli Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków, to jeden z elementów składowych wielu dostępnych na rynku ofert ubezpieczeń turystycznych. Jest to jeden z ważniejszych elementów, który pozwala zabezpieczyć się przed niespodziewanym. Co zyskujemy dzięki NNW?

Co obejmuje NNW?

Wyjeżdżając na wymarzone wakacje nikt nie zastanawia się nad negatywnymi konsekwencjami wypadków. Ba! Kto wyjeżdżając w ogóle myśli o nieprzyjemnych rzeczach? Chyba nikt. I dopóki nic się nie stanie, to ok. Ale co jeśli jednak podczas wakacji ulegniemy wypadkowi? Ubezpieczenie NNW jest skutecznym zabezpieczeniem, dzięki któremu możemy zyskać środki finansowe na rehabilitację po poważnym wypadku. Dużą zaletą takiego rozwiązania jest również możliwość sfinansowania leków, a nawet uzyskania odszkodowania za uszczerbek na zdrowiu. W polisach turystycznych nie ma znaczenia czy będziemy sprawcą czy ofiarą wypadku, zadaniem biegłych będzie określenie (wyrażone wartością %) wielkości uszczerbku na zdrowiu, a na tej podstawie zostanie wypłacone odszkodowanie.

Sumy gwarantowane NNW o co w tym chodzi?

Wybierając polisę, w ramach której ubezpieczyciel obejmuje ochroną NNW swojego kontrahenta warto dokładniej poznać warunki. Jednym z podstawowych elementów, na jakie zwrócić należy uwagę to sumy gwarancyjne, których wysokość może się znacznie różnić w poszczególnych ofertach. W ofercie określane są maksymalne sumy, do których wysokości odpowiada ubezpieczyciel w przypadku, gdy ubezpieczonemu przytrafi się nieszczęśliwy wypadek. Podawane są zazwyczaj kwoty na wypadek wypłaty odszkodowania za uszczerbek na zdrowiu oraz śmierci, jeśli będzie ona efektem nieszczęśliwego wypadku.

 

Zobacz inne:
Ubezpieczenie OC na raty
OC dla młodego kierowcy

Opłata OC po terminie

Upoważnienie do ubezpieczenia samochodu

Podatek od kupna samochodu