Jedziesz na wakacje? Ubezpiecz swój bagaż!

Jedną z nieoczekiwanych sytuacji, z jaką być może przyjdzie Ci się zmierzyć jadąc na wakacje jest utrata lub zagubienie bagażu. Ryzyko takiego zdarzenia jest szczególnie wysokie w przypadku, gdy podróżujemy samolotem. Jak się zabezpieczyć?

Jak ubezpieczyć bagaż?

Sytuacja, w której docieramy na wymarzone wakacje, a na miejscu okazuje się, że nie ma naszego bagażu z całą pewnością nie jest komfortowa. To trudny moment i z całą pewnością bardzo stresujący. Na szczęście można nieco odjąć sobie stresu decydując się przed wyjazdem na wykupienie polisy turystycznej, w ramach której zyskać można ochronę. Co ważne może ona obejmować nie tylko całkowite zagubienie bagażu, ale także jego uszkodzenie. Bagaż ubezpieczony jest w ramach dodatkowego, nieobowiązkowego ubezpieczenia podróżnego.

Warunki ubezpieczenia

Należy zwrócić uwagę, że ubezpieczyciel w ramach polisy gwarantuje wypłatę odszkodowania do określonej sumy gwarancyjnej. W wielu ofertach nie przekracza ona wartości ok. 5-6 tys. złotych. Dla jednych jest to mało, dla innych dużo. W rzeczywistości wiele zależy od tego, co znajdowało się w takim bagażu. Jeśli były to zwykłe, wakacyjne akcesoria, jak ubrania i rzeczy osobiste, to kwota odszkodowania może być spora. Jednak jeśli ktoś zdecydował się na przewożenie w bagażu elektroniki czy np. cennego aparatu fotograficznego, którym chciał upamiętnić wakacje – kwota gwarancyjna może nie pokryć w całości wartości sprzętu. Ale mimo tego warto zdecydować się na ubezpieczenie bagażu, aby w przypadku zagubienia bądź zniszczenia odzyskać choć część jego wartości.