Jak podróżować w czasie pandemii?

Pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 bardzo zmieniła oblicze świata. Wiele branż musiało zmierzyć się z nie lada trudnościami, jak np. branża turystyczna. Z dnia na dzień podróże stały się właściwie niemożliwe, a gdy już przywrócono możliwość przekraczania granicy konieczne było przestrzeganie wielu obostrzeń. Zdarzało się jednak i nadal zdarza, że podczas wakacji wystąpią niepokojące objawy i zostaniemy skierowani na kwarantannę. I co wtedy?

Warunki wyjazdu zagranicznego

Przed wyjazdem za granicę należy przede wszystkim sprawdzić sytuację epidemiologiczną, jaka panuje w kraju do którego się wybieramy. Dane te są regularnie aktualizowane na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia. Co ważne, znajdują się tam także wytyczne związane z podróżą oraz wymagania, jakie musi spełnić osoba przyjeżdżająca. Niektóre państwa zastrzegają sobie, że turyści muszą posiadać negatywny wynik testu na koronawirusa, a w czasach, gdy program szczepień jest już tak zaawansowany – dopuszcza się zamiast testu posiadanie tzw. paszportu covidowego, który zwalnia z obowiązku wykonania testu.

Ubezpieczenie turystyczne a zachorowanie

Obecnie na rynku dostępne są warianty ubezpieczenia, które pozwalają uzyskać pomoc i ochronę w przypadku zakażenia, do którego dojdzie podczas wakacji. Niektóre warianty polisy gwarantują pokrycie kosztów związanych z leczeniem COVID-19 poza granicami Polski, a także pokrywają koszty związane z przymusową kwarantanną czy izolacją. W dzisiejszym świecie z całą pewnością nie należy rezygnować z takiego zabezpieczenia, bo nowe warianty koronawirusa rozprzestrzeniają się na tyle szybko, że nigdy nie wiadomo kiedy i gdzie dojdzie do zakażenia.

Podobne wpisy:

Kary za brak OC w 2022 r

Ubezpieczenie auta na angielskich tablicach w Polsce

OC na miesiąc

Ubezpieczenie OC na raty

OC dla młodego kierowcy