Zalety ubezpieczenia turystycznego

O tym, że warto wie chyba każdy. Gdy będąc za granicą przytrafi się hospitalizacja, nie trzeba martwić się o koszty, bo te zostaną pokryte z polisy. A co by było gdyby takiej polisy nie było? Aż strach pomyśleć ile wyniósłby rachunek za zagraniczną hospitalizację.

Co obejmuje ubezpieczenie turystyczne?

Najważniejszą zaletą jest fakt, że nie ma znaczenia gdzie będziesz potrzebować pomocy – z polisy skorzystać możesz zarówno wtedy, gdy podróżujesz do kraju UE czy w dużo bardziej odległe miejsca. Konstruując polisę pracownik ubezpieczeniowy pomoże dopasować Ci opcję najbardziej korzystną, dopasowaną do celu Twojej podróży. Ale to oczywiście nie wszystko, bo posiadając prywatne ubezpieczenie podróżne nie musisz martwić się o dostępność publicznych ośrodków zdrowia. Bez problemu korzystać możesz również z tych prywatnych, dzięki czemu możesz skupić się na swoim zdrowiu, a nie marnować czas na szukanie placówek publicznych. Zakres ochrony ubezpieczeniowej ograniczony jest do kwoty gwarancyjnej ustalonej w polisie, dlatego niekoniecznie warto sugerować się wyłącznie ceną. Lepszym rozwiązaniem jest poznanie zakresu ochrony wybranej polisy. Zasada jest prosta – im wyższą kwotę ubezpieczeniową wybierzemy, tym większej pomocy można oczekiwać od ubezpieczyciela. Z całą pewnością warto porównać koszty, ponieważ czasem niewiele większy wydatek może zapewnić znacznie szerszą ochronę.

Jakie wydatki pokryje polisa?

Najczęściej poza kosztami leczenia w kraju, do którego się wybieramy ubezpieczyciel deklaruje się pokryć również koszty transportu medycznego pacjenta do Polski. Ale ubezpieczenie turystyczne zapewni ochronę także w innych, niezwiązanych ze zdrowiem sytuacjach. Ubezpieczyciel oferuje również zabezpieczenie odpowiedzialności cywilnej oraz NNW.

 

 

 

 

Zobacz także inne wpisy:

AC w wariancie serwisowym

Kiedy nie trzeba płacić za OC?

Ubezpieczenie przyczepy kempingowej
Ubezpieczenie wkładu własnego wynajem auta