Ubezpieczenie w podróży – jak to działa?

Wybierając się w podróż za granicę nie każdy decyduje się na wykup ubezpieczenia turystycznego. Dlaczego? Wiele osób po prostu nie ma pojęcia co dzięki takiemu ubezpieczeniu mogą zyskać. A zyskać można naprawdę dużo i jeszcze więcej nie stracić, gdy przytrafi się trudna sytuacja. Zatem, jak działa ubezpieczenie podróżne?

Gdy rozchorujesz się za granicą….

Nie każdy wie, ale wyjeżdżając poza granice Polski ochrona gwarantowana przez NFZ nie obowiązuje. Co prawda na obszarze Unii Europejskiej mamy pewien zakres ubezpieczenia, dzięki EKUZ, ale niestety nie jest to pełna ochrona. Czasem zdarzają się sytuacje, że pomimo objęcia ubezpieczeniem pacjent korzystający z opieki medycznej w innym kraju będzie zobowiązany do pokrycia kosztów leczenia. Jak się przed tym ustrzec?

Ubezpieczenie turystyczne – gwarancja pomocy

Jedynym rozwiązaniem, w którym jasno i precyzyjnie zostanie określone na jaką pomoc możemy liczyć jest ubezpieczenie turystyczne. Jego posiadanie pozwala na bezstresowy wyjazd i pewność, że ewentualne świadczenia zdrowotne zostaną faktycznie pokryte z polisy, a my nie zostaniemy obciążeni dodatkowymi wydatkami.

Poza wizytą u lekarza czy ewentualnym pobytem w szpitalu ubezpieczenie turystyczne pozwala pokrywać również inne nieprzewidziane wydatki, a ich pełen zakres zostanie dokładnie określony w polisie. Najczęściej ubezpieczyciele oferują pokrycie kosztów transportu medycznego do Polski, NNW, OC, a nawet odszkodowania w przypadku, gdy Twój bagaż zagubi się lub lot zostanie odwołany, ale też opóźniony. Prawda, że warto?

 

Podobne wpisy:

Wypowiedzenie OC po złomowaniu

Samochód z Włoch. Jak go sprowadzić, aby nie żałować?

Mandat z fotoradaru

Jazda na niemieckich tablicach

Rejestracja samochodu w 2021