SARS-CoV-2 czyli co, gdy dojdzie do zakażenia podczas wakacji?

SARS-CoV-2 na wakacjach? To scenariusz, którego boją się osoby decydujące się na wyjazd zagraniczny. Chyba nikt nie chciałby spędzić długo wyczekiwanego urlopu w hotelu na kwarantannie lub jeszcze gorzej – w szpitalu z zakażeniem. Niestety, takie sytuacje jednak się zdarzają, dlatego warto się przed nimi zabezpieczyć. Jak to zrobić?

Ubezpieczenie turystyczne w czasie pandemii

Przed wyjazdem należy zadbać o swoje zdrowie, wykupując odpowiednią polisę, z której będzie można skorzystać w przypadku gdy zdrowie nie dopisze. Coraz więcej firm ubezpieczeniowych decyduje się na zapewnienie ochrony również w sytuacji, gdy pacjent podczas zagranicznego pobytu zakazi się koronawirusem. Pokrycie kosztów związanych z leczeniem, to tylko jeden z aspektów polisy. Warto zwrócić uwagę także na inne kwestie. A co w sytuacji, gdy dotkną nas sankcje spowodowane kontaktem z osobą zakażoną? Oczywiście w zdecydowanej większości przypadków zostaniemy skierowani na kwarantannę.

Jakie zdarzenia obejmuje polisa?

Aby uzyskać odpowiedź na to pytanie trzeba przede wszystkim sprawdzić ogólne warunki ubezpieczenia, które mogą różnić się w poszczególnych towarzystwach. Najczęściej ochrona podróżnego obejmuje pokrycie kosztów leczenia oraz hospitalizacji w związku z zakażeniem COVID-19, pokrycie wydatku związanego z wykonaniem testu, organizację wyżywienia i pobytu w związku z kwarantanną lub izolacją, a także organizację powrotu do kraju gdy pacjent został zwolniony z kwarantanny lub izolacji. Ubezpieczenie może pokryć również koszt pobytu rodzica lub opiekuna, gdy przedłużenie pobytu spowodowane jest chorobą dziecka.

 

 

Inne wpisy:

Ubezpieczenie dealerskie

Wypowiedzenie umowy OC

Wycena aut używanych

Historia pojazdu po numerze rejestracyjnym

Ubezpieczenie skutera