Ubezpieczenie podróżne a COVID?

Pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 sparaliżowała codzienne życie ludzi na całym świecie. Dotąd przyzwyczajeni byliśmy, że świat stoi przed nami otworem, a właściwie z dnia na dzień okazało się, że przemieszczanie i podróżowanie stało się bardzo utrudnione, a chwilami wręcz niemożliwe. Jak wygląda możliwość podróżowania obecnie? Czy ubezpieczenie turystyczne pomoże w przypadku zakażenia koronawirusem?

Podróże w czasie pandemii

Początek pandemii, kiedy ludzkość na całym świecie zaatakował nieznany dotąd wariant wirusa był bardzo trudny. Lekarze i naukowcy nie mieli zbyt dużej wiedzy o zagrożeniu, które rozprzestrzeniało się po całym świecie wręcz w ekspresowym tempie. Obecnie wiedza jest o wiele większa, opracowano specjalną formułę szczepionki, która w dużym stopniu pozwala ochronić przed ciężkim przebiegiem choroby, ale mimo tego zagrożenie wciąż jest wysokie, a władze wielu krajów starają się zabezpieczyć swoich obywateli przed niebezpieczeństwem. Obecnie podróżowanie pomiędzy wieloma krajami jest możliwe, jednak sytuacja jest na tyle dynamiczna, że należy sprawdzać aktualne komunikaty, które umieszczane są na stronie Ministerstwa Zdrowia.

Ubezpieczenie turystyczne a COVID

Wiele osób wybierając się na wakacje zastanawia się czy wykupiona polisa zapewnia jakiekolwiek zabezpieczenie w sytuacji gdy podczas wyjazdu dojdzie do zakażenia? Odpowiedź nie jest jednoznaczna, ponieważ wszystko zależy od wariantu wybranej polisy. O ile początkowo firmy nie oferowały takiego zabezpieczenia, o tyle teraz jest ono dość popularne. Zakres ubezpieczenia obejmuje zazwyczaj nie tylko pokrycie kosztów związanych z leczeniem, ale także kwarantanną czy izolacją podczas wakacji. W niektórych wariantach ubezpieczyciel pokryje również wydatek związany z przeprowadzeniem testu zleconego przez lekarza.

Zobacz także:

Kalkulator OC

Ubezpieczenie samochodu

OC na miesiąc
ubezpieczenie auta na angielskich tablicach
Kalkulator OC bez podawania danych osobowych