Dobre ubezpieczenie podróżne co zawiera?

Oferty ubezpieczeniowe podróży różnią się między sobą zakresem ochrony. W zależności od firmy, która je oferuje, wysokości polisy, gwarantują one podstawową ochronę, albo znacznie szerszy zakres pomocy. Właściwie w każdym wariancie ubezpieczyciel zapewnia ochronę dotyczącą kosztów leczenia, gdyż jest to absolutna podstawa. Ale co jeszcze powinno zawierać dobre ubezpieczenie turystyczne? Na co zwrócić uwagę wybierając polisę przed wyjazdem?

Cechy dobrej polisy

Klienci firm ubezpieczeniowych nadal dość często zwracają przede wszystkim uwagę na koszt plisy, natomiast jej zakres bywa kwestią drugorzędną. Jest to oczywiście błąd, bo źle dopasowana polisa nie zapewni realnego bezpieczeństwa. O ile podczas wyjazdu nie stanie się nic niepokojącego, to ok. Ale jeśli jednak dojdzie do nieprzewidzianej sytuacji? Wówczas zderzenie z rzeczywistością może być dość brutalne.

Zatem nie koszt, ale zakres ochrony powinien być priorytetem. Dobrym rozwiązaniem jest zakup polisy, obejmującej OC. Odpowiedzialność cywilna i wartość ochrony w jej zakresie różnić się powinna w zależności od kraju, do którego planujemy podróż. W przypadku Stanów Zjednoczonych z całą pewnością warto wybrać wyższy wariant ubezpieczenia.

A co z NNW?

Świetną ofertą jest wybór takiej polisy, która obejmuje również ubezpieczenie NNW. Skrót ten oznacza następstwa nieszczęśliwych wypadków. To doskonały sposób, aby zabezpieczyć swoją przyszłość, gdyby doszło do wypadku. Dzięki NNW możliwe będzie np. pokrycie kosztów rehabilitacji czy zakupu leków, ale także uzyskanie odszkodowania jeśli u osoby dojdzie do trwałego uszczerbku na zdrowiu.

 

Zobacz też:

Utrata prawa jazdy

Akcyza na samochód

Zmiana danych w polisie OC

Przekroczenie terminu płatności raty za OC i AC

Przerwa w ubezpieczeniu OC