Kiedy wybrać ubezpieczenie podróży?

Wiele osób zastanawia się w jakich sytuacjach zdecydować się na wykup ubezpieczenia turystycznego i czy w każdej sytuacji jest to opłacalne rozwiązanie? Podróż w odległe zakątki świata? Oczywiście. Ale niestety nadal sporo osób rezygnuje z ubezpieczenia wyjeżdżając znacznie bliżej. A to duży błąd.

Ubezpieczenie podróży w jakich przypadkach je wykupić?

Opowiedź jest w zasadzie bardzo prosta. Ubezpieczenie należy wykupić zawsze gdy planujemy wyjazd poza granice Polski, bez względu na kierunek wycieczki. Nigdy nie wiadomo gdzie może nam przytrafić się choroba lub wypadek. Gdy posiadamy polisę turystyczną, to nic nas nie zaskoczy.

Korzystanie z ubezpieczenia podróży nie jest obowiązkowe, jednak nie należy z niego rezygnować, nawet gdyby miałaby to być wykupiona podstawowa wersja. Koszty leczenia za granicą są znacznie wyższe niż koszt polisy, ale wiele osób przekonuje się o tym zbyt późno, zdecydowanie za mocno nadwyrężając domowy budżet. Nie warto eksperymentować, lepszym rozwiązaniem jest pomyśleć o wszystkim jeszcze przed wyjazdem.

Jakie ubezpieczenie wybrać?

Wariant polisy uzależniony jest w dużym stopniu od tego, na jakim zakresie ochrony nam zależy. Można wybrać zarówno wariant podstawowy, jak i bardziej rozbudowany, który zagwarantuje bezpieczeństwo nie tylko w przypadku pokrycia kosztów leczenia za granicą. NNW czy OC, a nawet ubezpieczenie zagubionego czy uszkodzonego bagażu lub opóźnienia lotu to tylko niektóre z dostępnych wariantów polis.